Ana içeriğe atla

Kendine iyi Bak - Kürşat Taydaş

Bu blogdaki popüler yayınlar

Aşık Veysel

Veysel, 1894 yılının güz aylarında Şarkışla ilçesinin Sivralan köyünde doğmuştur. Şatıroğulları sülâlesindendir. Babası köyde Karacaahmet diye anılan Ahmet’tir. Annesinin adı da Gülizar’dır. Çocukluğu ve gençliği köyde geçmiştir. Veysel, iki iki kere evlenmiştir. Eşlerinin adı Elif ve Gülizar’dır. İl eşiyle sekiz sene evli kalmıştır. Daha sonra Hafik’in Karayaprak köyünden Gülizar’la evlenmiştir. Bu evlilikten de Zöhre Beşer, Ahmet, Hüseyin, Menekşe Süzer, Bahri, Zekine (Sakine) ve Hayriye Özer adlarında yedi çocuğu olmuştur. Gülizar, 29 Ekim 1991’de vefat etmiştir.

İki gözü de görmeyen âşık, günlerini babasının Ortaköy’deki Mustafa Abdal tekkesinde kendisine aldığı üç telli kırık sazla geçirmeye başlamıştır. Önceleri çok acemi olması, başkaları gibi saz çalamaması şevkini kırmış, ancak babasının ısrarıyla ve kendisinin de yavaş yavaş saza hâkim olmasıyla, sonraki seneler iyi saz çalan bir usta olmuştur. İlk saz derslerini Molla Hüseyin’den alan Veysel’in ustalaşmasında, sık sık Emlek …

Silikon Vadisi Korsanları

Yakın çevremde izlemeyen kalmamıştır umarım. Yenisi bu kadar ilgi çekici olmayabilir. Zaman kaybetmeden izleyin.Director:Martyn BurkeWriters: Paul Freiberger(book), Michael Swaine(book),and 1 more credit » Stars: Anthony Michael HallNoah Wyle and Joey Slotnick Pirates of Silicon Valley Türkiye'de Silikon Vadisi Korsanları olarak gösterilen 1999 yapımı film. Apple ve Microsoft'un hikayesi olarak özetlenebilecek filmde Steve Jobs'un tutkuları ve Bill Gates'in ezikliğine rağmen ticari zekasıyla yükselişi konu ediliyor. Steve Jobs'un biyografisinin yayınlanacağı şu günlerde bu filmi de tekrar hatırlamakta fayda var.